ویرا سگال کارو
ویرا سگال کارو
shop icon svg
طراحی انواع تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی
طراحی انواع تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی

طراحی انواع تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی

تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

طراحی تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی در طی چند دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و می توان گفت که مجموعه های بسیار بزرگی در این زمینه کار می کنند. حتی در کشور خودمان هم این دست از سامانه های صوت و تصویر فراگیر باب شده اند و بسیاری از مردم از خدماتی که آنها ارائه می کنند استفاده می کنند. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید که یک تلویزیون اینترنتی برای خود راه اندازی کنید بهتر است تا اندکی در مورد این سامانه ها اطلاعات کسب کنید.

تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی چیست؟

سامانه های فیلم و سریال اینترنتی یا در واقع همان VOD ها سامانه هایی هستند که بر خلاف سبک سنتی تلویزیون که دارای زمان بندی پخش خاصی بود و همه به اجبار باید طبق همان زمان بندی برنامه ها را مشاهده می کردند، با توجه به درخواست مخاطب ویدئو نمایش می دهند. یعنی هر کاربر به صورت مجزا می تواند که برنامه های پخش زنده را ببیند یا از میان تمامی آرشیو تصویری که در سامانه وجود دارد یکی از آنها را انتخاب نموده و تماشا کند. این دست از تلویزیون ها پس از پیدایش اینترنت ظهور پیدا کردند و اغلب بر بستر اینترنت فعال هستن. برای مثال می توان به برند های مشهور جهانی مانند یوتیوب، اپل تیوی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

چند نوع تلویزیون اینترنتی وجود دارد؟

دسته بندی های انواع تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی را می توان بر دو اساس انجام داد. اولین روش شیوه درآمد زایی تلویزیون ها است و دسته بعدی، نحوه تولید محتوا و بارگذاری آنها می باشد که با توجه به آنها در برنامه نویسی و بسیاری از جزئیات نیز متفاوت خواهند بود.

در دسته اول که بر اساس پلن های درآمد زایی است، تلویزیون ها بین سه حالت و یا تلفیقی از آنها با یک دیگر فعالیت می کنند. این سه حالت شامل موارد زیر می باشند:

  1. درآمد زایی از طریق فروش اشتراک
  2. درآمد زایی از طریق فروش بازدید
  3. درآمد زایی از طریق تبلیغات

 

درآمد زایی از طریق فروش اشتراک

همانطور که از نام آن مشخص است در این حالت پلتفرم تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی با دریافت هزینه عضویت که معمولاً به صورت ماهانه و یا سالانه است، به مخاطب اجازه می دهد تا به محتویات پلتفرم دسترسی داشته باشد. این اجازه دسترسی تا زمانی وجود دارد که کاربر هزینه عضویت را بپردازد و بعد از اتمام این زمان و در صورت عدم تمدید عضویت، دسترسی کاربر به محتوا بسته می شود.

درآمد زایی از طریق فروش بازدید

در روش از درآمد زایی کاربران بابت هر ویدئو پرداخت را انجام می دهند. این هزینه کمتر از حالت خرید عضویت است اما برای هر ویدئو مجزا باید پرداخت صورت بگیرد. عمدتاً از این روش در رسانه های آموزشی استفاده می شود.

درآمد زایی از طریق تبلیغات

در این روش درآمد از سمت کاربران نیست بلکه درآمد از تبلیغاتی به دست می آید که کاربران می بینند. بنابراین تمامی محتوای سامانه در اختیار کاربر قرار دارد و کاربر تنها مجبور به دیدن تبلیغات می باشد.

نکته ای که وجود دارد این است که می توان از تلفیق این روش ها با یکدیگر درآمد زایی داشته باشید برای مثال می توانید تبلیغات را روش درآمد اصلی قرار دهید اما برای نمایش برخی از برنامه های خاص مانند مسابقات ورزشی و یا فیلم های سینمایی جدید هزینه ای دریافت کنید و یا سایر مسیر هایی که می توان از تلفیق این روش ها به دست آورد.

دسته بندی تلویزیون اینترنتی فیلم و سریال از نظر بارگذاری محتوا

در دسته دوم نحوه بارگذاری محتوا ها عامل اصلی دسته بندی قرار می گیرد. به این صورت که به صورت کلی دو حالت برای بارگذاری محتوا وجود دارد. این محتوا ها یا توسط کاربران بازگذاری می شود و یا توسط ادمین های اختصاصی که برای سامانه کار می کنند. مثال هایی از حالت اول شامل یوتیوب و یا آپارات می شود. در حالی که در حالت دوم تلویزیون  اینترنتی مانند نت فلیکس و یا اپل تی وی قرار می گیرند.

کاربرد این دست از سامانه ها

تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی خارج از جنبه سرگرمی که یکی از اصلی ترین اهداف آنها است می تواند در زمینه های دیگری مانند آموزش نیز استفاده  شود. برای مثال هم اکنون بسیاری از شبکه های ملی و ماهواره ای هستند که تمرکز خود را نه بر روی تولید فیلم و سریال بلکه بر روی تولید محتوای آموزشی گذاشته اند. از این رو می توان کاربرد های بسیار زیادی را برای آنها در نظر گرفت. اما نمی توان از این حقیقت هم چشم پوشی کرد که بسیاری از این دست از سامانه ها بر روی نمایش فیلم و سریال تمرکز دارند.

طراحی تلویزیون فیلم و سریال خود را به چه کسی بسپاریم؟

امروزه تعداد بسیار زیادی از شرکت ها هستند که سامانه تلویزیون فیلم سریال را برای متقاضیان طراحی می کنند و ارائه می دهند. اما برای اینکه محصولی را که می خواهید را دقیقاً به همان صورت و حتی با ویژگی های بهتر از چیزی که در ذهن شما هست دریافت کنید بهتر است از شرکت هایی خرید خود را انجام دهید که از بروز ترین تکنولوژی ها و متد برای طراحی تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی استفاده می کنند.

یکی از این شرکت ها شرکت افق آتی ویرا است. این شرکت با استفاده از جدید ترین زبان های برنامه نویسی توانسته تا انواع سامانه های VOD را به بازار عرضه کند. از نمونه کار های آن می توان به طراحی تلویزیون اینترنتی آریو و اسپرت پلاس اشاره کرد که هر دو این سامانه ها دارای مجوز از ساترا می باشند.

 

برای تماس با شرکت افق آتی ویرا می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید.

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان شهید کدوئی، خیابان سیمای جنوبی، پلاک 15، واحد 2

شماره تماس: 02188809098

شماره موبایل: 09125273491

 

 

جدیدترین اخبار

فروش فلنج تهران در بازار خیام

فروش فلنج تهران در بازار خیام

تاریخ انتشار : ۵ مهر ۱۴۰۲
خرید برنج ایرانی با بهترین قیمت و بهترین کیفیت

خرید برنج ایرانی با بهترین قیمت و بهترین کیفیت

تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
فلنج استیل محصولی برای استفاده در اکثر شرایط

فلنج استیل محصولی برای استفاده در اکثر شرایط

تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
طراحی انواع تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی

طراحی انواع تلویزیون فیلم و سریال اینترنتی

تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
فروش فلنج استیل وارداتی با بهترین قیمت

فروش فلنج استیل وارداتی با بهترین قیمت

تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۴۰۲
تأمین نفت خام با بهترین قیمت

تأمین نفت خام با بهترین قیمت

تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۴۰۲
خرید و فروش سیمان صادراتی به صورت فله

خرید و فروش سیمان صادراتی به صورت فله

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲
گردشگری تندرستی

گردشگری تندرستی

تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۲