shop icon svg
 • تعداد بازدید : ۱۰۵۸ بار
امتیاز :
 • اپلیکیشن : http://www.postbank.ir/default-452.aspx
 • خدمات بانک : اعتبارات اسنادی-ضمانت نامه های ارزی-حساب های ارزی
 • آدرس : تهران- خیابان شهید مطهری- بین سرافراز و کوه نور شماره ۲۲۹
 • درباره ما : آرم پست‌بانک‌ایران که به صورت دایره درنظر گرفته شده به‌عنوان نمادی از پول(سکه) است که خطوط شیار‌گونه سفید آن نمادی از حرکت را تداعی می‌کند و معمولاً در فعالیت‌های پستی استفاده از خطوط هاشور و شیار‌گونه از نشانه‌های متداول می‌باشد و در زبان بین‌المللی نیز پست را تداعی می‌کند. همچنین شکل خطوط به‌صورت باندهای اسکناس طراحی شده‌ ...
  بیشتر
 • درباره ما :

  آرم پست‌بانک‌ایران که به صورت دایره درنظر گرفته شده به‌عنوان نمادی از پول(سکه) است که خطوط شیار‌گونه سفید آن نمادی از حرکت را تداعی می‌کند و معمولاً در فعالیت‌های پستی استفاده از خطوط هاشور و شیار‌گونه از نشانه‌های متداول می‌باشد و در زبان بین‌المللی نیز پست را تداعی می‌کند. همچنین شکل خطوط به‌صورت باندهای اسکناس طراحی شده‌ تا موضوع پول را درقالب اسکناس‌های بسته که به‌صورت منظم و به سمت داخل دایره در حرکت هستند را تداعی می‌نماید.
  البته در قرن اخیر موج به‌عنوان اولین نشانه عصر‌ارتباطات مطرح گردیده و هاشورها هم به نوعی سکه‌ای مواج را در فضا تداعی می‌کند. در طراحی این آرم سعی شده تا سادگی آن حفظ و از زیبائی آن نیز کاسته نشود. به‌همین دلیل تا آنجائی که ممکن بود تلاش گردید تا یک نشان به یاد ماندنی و قابل استفاده در برنامه‌های تبلیغاتی طراحی گردد.
  گفتنی است: لوگو (نوشته نستعلیق) پست‌بانک ایران در سال ۱۳۸۰ توسط استاد برجسته خطاطی معاصر کشورمان سیدمحمد احصائی تحریر گردیده و آرم نیز در همین سال توسط حسین خسروجردی هنرمند برجسته معاصر کشورمان طراحی و مورد تصویب هیأت مدیره وقت بانک قرار گرفت.
   
  پست بانک ایران پس از تصویب اساسنامه توسط هیئت محترم وزیران از دی ماه سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد، و در حال حاضر با دارا بودن ۱۴۵۰۰ شعبه، دفتر و مرکز در سراسر کشور انواع خدمات بانکی و مالی را به هموطنان عزیز ارائه می‌دهد.

  سال۱۳۶۲
  پیشنهاد ایجاد پست مالی و ارائه خدمات بانکی از طریق شبکه وسیع پستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به هیات محترم وزیران

  سال۱۳۶۵
  تهیه و ارائه مقدمات تشکیل پست مالی

  سال۱۳۶۶
  تاسیس پست مالی

  سال۱۳۷۴
  جداسازی وظایف پست مالی از شرکت و تاسیس شرکت پست بانک به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی

  سال۱۳۷۵
  تصویب اساسنامه پست بانک توسط هیات محترم وزیران

  سال۱۳۷۸
  لحاظ نمودن عاملیت بانکی بخش در مستندات قانون برنامه سوم

  سال۱۳۸۱
  تصویب اصلاحیه اساسنامه پست بانک با نظر بانک مرکزی

  سال۱۳۸۲
  تصویب اصلاحیه اساسنامه پست بانک توسط هیات دولت و شورای نگهبان

  سال ۱۳۸۵
  پست بانک رسماً به عنوان یازدهمین بانک دولتی با مجوز بانک مرکزی مشغول ادامه خدمات شد.
  سال ۱۳۹۵
  بر اساس مصوبه مورخ ۱۳۹۵/۵/۶ مجلس شورای اسلامی و تایید شورای تگهبان، پست بانک ایران به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT کشور و همچنین بزرگترین خرده بانکدار حوزه روستایی تعیین شد.

  بستن